За рік цибуля подорожчала на 72%

Зменшення пропозиції цибулі на внутрішньому ринку, спричинене скороченням посівних площ культури, а також подорожчання енергоресурсів призвело до зростання цін на продукт. За рік вартість цибулі збільшилася майже у два рази – ціна в січні 2022 на 72% вища за показники січня минулого року.

“Найчастіше виробники під час ухвалення рішення про посадку певної культури беруть до уваги рентабельність виробництва попереднього року. Також 2020 рік не можна назвати вдалим, адже ціна на цибулю врожаю 2020 скоротилася практично на 50% у порівнянні з попереднім роком. Це і призвело до скорочення посівних площ під даною культурою та зменшення пропозиції на ринку, а відповідно і до зростання цін цього року. Додатковим фактором впливу на зростання вартості ріпчастої цибулі стало в тому числі і недавнє зростання цін на енергоносії, через яке збільшується вартість зберігання вже вирощеної цибулі”, – цитує аналітикиню “Український клуб аграрного бізнесу”(УКАБ) Світлану Литвин видання agrotrend.com.ua.

Зросли ціни і на зелену цибулю. Наразі в супермаркетах Києва середня вартість продукту складає 24,3 грн за 100 грамів. Таким чином, за рік ціна зросла на 27%.

Зелена цибуля подешевшає навесні, коли виробники перейдуть на вирощування на відкритому ґрунті. Утім, суттєвого зниження цін очікувати не варто, адже збільшується вартість добрив, посівного матеріалу та енергоресурсів. На думку Світлани Литвин,у квітні зелена цибуля в роздрібних магазинах вартуватиме від 18 до 20 гривень за 100 грамів продукту.

Джерело: https://www.seeds.org.ua/

error: Content is protected !!