В умовах воєнного часу цукровий буряк набуває економічної доцільності для аграріїв

Агропромислова компанія «Укрпромінвест-Агро» як один із провідних виробників цукру в Україні запустила масштабну програму співпраці із фермерськими господарствами для вирощування та переробки цукристих «Цукровий буряк – вибір розумних». Цьогоріч до неї вже долучилися десятки підприємств Вінницької та сусідніх областей. Взаємовигідні умови та отримані високі результати співпраці переконали партнерів у правильності зробленого вибору.

«В умовах непевних перспектив експорту зернових та олійних через блокаду портів вирощування цукрового буряку перебирає на себе все більшу увагу аграріїв», – зазначає перший заступник генерального директора «Укрпромінвест-Агро» Роман Огородов.

Головне завдання для аграріїв сьогодні – підтримати економіку та забезпечити країну стратегічними продуктами харчування, зокрема цукром, значення якого як джерела швидких вуглеводів у воєнний час важко переоцінити.

«Раніше цукровий буряк ми сіяли лише час від часу та на відносно незначних площах, оскільки спеціалізуємося на інших культурах, під які заточені технологічні тонкощі підприємства. До співпраці з УПІ-АГРО підштовхнула необхідність задовольнити потреби орендодавців, у договорах з якими прописана видача 50 кг цукру на пай щорічно. Коли власні «солодкі» запаси фермерського господарства закінчилися, людям запропонували грошову компенсацію, однак більшість відмовилися, потрібен був саме цукор, тож цьогоріч площі цукристих збільшуємо в 4 рази», – зазначає Анатолій Комар, голова фермерського господарства “Рідний край”, яке долучилося до співпраці за програмою «Цукровий буряк – вибір розумних».

Послуги з посіву та збору урожаю, високоякісні технології, консультації та супровід фахівців у процесі вирощування – такими перевагами приваблює господарство співпраця із «Укрпромінвест-Агро».

«Сьогодні на подібну поглиблену співпрацю з інших культурах не йде більше ніхто, хоча, на мою думку, майбутнє та розвиток сільського господарства – саме за кооперацією», – вважає Анатолій Комар.

Також на цьому тижні «Укрпромінвест-Агро» розпочав власну посівну кампанію цукрового буряку – 2022. Цьогоріч під цукровий буряк компанією відведено майже 27 тис га, що дорівнює показнику минулого року.

Джерело: https://agrotimes.ua/

error: Content is protected !!