Уряду скоро доведеться вводити дотації для виробників овочів

Низькі ціни на овочі борщового набору, повільні розрахунки торгових мереж, а також податки роблять збитковим цей напрямок виробництва. Незабаром уряду доведеться приймати програму підтримки виробників овочів, як це сталося з виробниками картоплі.

Таку думку висловив керівник ФГ «Влада» Олександр Романчук.

Фермер відзначає, що за 20 років вирощування овочів борщового набору два останніх — найтяжчі.

«Протягом 18 років на цьому заробляли, а минулого сезону нам довелося викинути зі сховища у травні близько 500 т овочів. Цього року столові буряки продали, а от що буде з капустою –– невідомо. Добре, що маємо прохолодну затяжну весну, і закарпатська молода капуста ще не достигла. Проте поки ми не задоволені низькою ціною, яку нам пропонують ритейлери», — наголосив Олександр Романчук.

Він також додав, що розраховуються торгові мережі украй повільно. Через це фермерам не вистачає оборотних коштів на посівну.

Друге болюче питання — сплата ПДВ, підкреслив виробник.

«Раніше ми продавали овочі, і нам це ПДВ йшло на інший рахунок, було дотаційне, так би мовити. Це хороша була справа, це стимулювало виробництво, мотивувало нас до розвитку. А сьогодні ми продаємо і думаємо, як сплатити ПДВ. Держава не має інших механізмів, щоб нам допомогти. Краще б залишили те ПДВ просто на розвиток, але так, щоб ми бачили перед собою мету», — зазначив Олександр Романенко.

Якщо для виробників зерна та продукції тваринництва ПДВ зменшили з 20 до 14%, то овочівництва це не стосується.

«Для овочівників сплачувати 20% ПДВ — це ненормально, ми ж продаємо продукцію на внутрішній ринок», — вважає фермер.

Ситуації з виробництвом овочів борщового набору Олександр Романчук порівнює з ситуацією у вітчизняному картоплярстві.

«Через стрибки з цінами ось уже кілька років у державі є проблема з другим хлібом. Тобто все менше господарств хочуть вирощувати картоплю. У зв’язку з цим у нинішньому році навіть запланували програму державної підтримки картоплярства. Завозити в Україну картоплю –– це сором! Ось до чого призводить безглузда державна політика щодо таких невеликих, як ми, господарств! Так, саме безглузда –– я за свої слова відповідаю! І якщо нічого не зміниться, скоро уряду доведеться приймати програму підтримки тих, хто вирощує моркву, цибулю, столові буряки, капусту», — вважає аграрій.

Джерело: http://agroportal.ua/

error: Content is protected !!