Уряд планує компенсувати до 50% вартості насіннєвої картоплі

Кабінет Міністрів планує надавати державну підтримку для розвитку картоплярства: до 250 тис. грн на одне фермерське господарство.

Про це розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький під час онлайн-наради з аграрними асоціаціями.

«До державної підтримки додано напрямок підтримки розвитку картоплярства. Зокрема, мова йде про компенсацію до 50% вартості якісного насіннєвого матеріалу, але не більше 250 тис. грн на одне господарство», – заявив Висоцький.

Він додав, що держпідтримка також може надаватися для створення доданої вартості, наприклад, на компенсацію вартості обладнання для переробки картоплі.

Також велика увага приділяється розвитку зрошення. Йдеться про підтримку фермерських господарств, які інвестують у зрошення. Планується компенсувати вартість обладнання і техніки для зрошення, здешевлювати фінансування програм зрошення.

Нагадаємо, що Україна вже другий сезон поспіль імпортує колосальні обсяги продовольчої картоплі, витрачаючи на це десятки мільйонів доларів. Аналітики вказують, що за перші вісім місяців 2020/21 МР країна вже закупила за кордоном 110 тис. Т картоплі загальною вартістю $ 22 млн. Незважаючи на те, що в порівнянні з минулим сезоном імпорт істотно впав, його обсяги як в тоннах, так і в вартісному вираженні продовжують демонструвати рекордні для України показники.

Джерело: https://latifundist.com/

error: Content is protected !!