Зменшення кількості картоплі та площ у 2021р. для країн NEPG

Цього року площа картоплі в країнах NEPG зменшилася приблизно на 24000 га, з 522000 до 498000 га, а світове виробництво картоплі має становити приблизно 22,7 млн. метричних тонн (MT), що на 0,70 млн. тонн менше, ніж у 2020 році.

«Це скорочення у поєднанні з поновленням більшості експортних потоків переробленої продукції призводить до певного балансу між поточним попитом та пропозицією. Вільні ринки, як і раніше, підтримуються небажанням виробників продавати те, що зараз зберігається, і динамікою продажів готової продукції (фабрики стикаються з труднощами при відновленні запасів). Однак промислова переробка стикається з труднощами з постачанням та зростанням витрат на деякі ресурси (енергія, олії, упаковка, робоча сила), в той час як експорт на далекі відстані, як і раніше, залежить від можливого сплеску COVID-19 у всьому світі.

Крім цих невизначеностей, більшість спостерігачів, проте, очікують, що ринки будуть збалансовані протягом усього сезону, а ціни на сільськогосподарську продукцію будуть принаймні аналогічними контрактним», – заявили у своєму останньому звіті експерти NEPG по країнах (ЄС- 04 – Бельгія, Нідерланди, Франція та Німеччина).

Три фактори невизначеності, які можуть вплинути на посіви картоплі у 2022 році

Експерти NEPG підтверджують те, що нещодавно говорили всі інші учасники картопляного ринку, а саме, що протягом останнього сезону та календарного року різні виробничі витрати зростали. Вартість дизельного палива та електрики різко зросли, витрати на обробку стали вищими через сильне ураження фітофторозом.

«Ціни на добрива наступного сезону виросли більш ніж на 50% на калій та від 200 до 300% на азот. Водночас ціни виробників на зернові та ріпак також зросли, що зробило ці культури цікавішими і, безумовно, набагато менш ризикованими, ніж вирощування картоплі», – зазначили представники NEPG.

Вирощування картоплі пов’язане з дедалі вищими ризиками, чи то фінансові (вищі виробничі витрати), чи пов’язані зі зміною клімату. Цьогорічні контрактні ціни (урожай 2021 року) знизилися на 0,50 євро/100 кг до 2 євро/100 кг порівняно з минулорічними, залежно від сорту картоплі (ранній чи основний урожай) та країни.

NEPG вважає, що контрактні ціни на 2022-2023 роки. повинні зрости щонайменше на 3–4 євро/100 кг, щоб вони могли зацікавити картоплярів. В іншому випадку покращувати свій фінансовий стан виробники будуть за рахунок зменшення площ.

Ігри зі словами “хороша та середня” валова врожайність та чиста врожійність

Залежно від країни та субрегіону валовий збір картоплі в основному був середнім або добрим, але чиста врожайність буде нижчою через значну кількість втрат на полях (збиток від затоплення) та фізіологічних проблем (порожня серцевина, розколота картопля, збільшення тріщин). А також через проблеми, що виникли в деяких випадках.

Але промисловість, якій дуже потрібен весь обсяг картоплі, забере більшу частину бульб, не створюючи особливої ​​метушні.

Джерело: https://www.potatobusiness.com/

error: Content is protected !!