Український виробник яблук починає вирощування та переробку гарбуза

Чимало українців знають ФГ «Гадз» як одного з найбільших виробників яблук. Проте нещодавно фермери Тернопільської області вирішили суттєво розширити діяльність своєї компанії — займатимуться переробкою яблук та вирощуватимуть нові культури. Про це AgroPortal.ua розповіла директор з комерції та маркетингу ФГ «Гадз» Тетяна Меджитова.

«Ми вирощуємо яблуко хороше та якісне, але просто яблуками нікого не здивуєш. Тому ФГ «Гадз» почало серйозно, з великим розмахом та якісним обладнанням займатися переробкою. Це соки та пюре прямого віджиму, сухофрукти та чіпси. Ми вже маємо перші контракти з великими клієнтами, і це є міжнародні компанії», — зазначає Тетяна Меджитова.

За її словами, зараз компанія вивчає ринок, щоб зрозуміти, наскільки це цікаво та прибутково.

«По суті, це снеки, які просто треба навчитися робити. А снекова культура дуже активно розвивається – люди хочуть вживати продукцію «з землі» без пестицидів, добавок та цукру», – міркує Тетяна Меджитова.

Але це не все. Поруч із яблуками фермерське господарство освоює ще одну, нову для себе, але затребувану ринком культуру — гарбуз.

«2021 року ми почали вирощувати гарбуз. Про серйозні обсяги говорити зарано. Порівняно з яблуком урожай поки що в десятки разів менший. Але ми вже зробили для себе висновок, з якими сортами йти далі. Ми зрозуміли, що гарбуз у переробці дуже добре почуватиметься. З нього можна робити ті самі слайси, чіпси та пюре», — каже Тетяна Меджитова.

«Можливо, ми його використовуватимемо додатково до якогось нашого автентичного фрукту. Наприклад – яблука чи груші. Мікс яблуко-гарбуз дуже гарний у соку. І це не лише наша українська історія, а й дуже добрий корисний продукт», — упевнена Тетяна Меджитова.

Гарбуз на Тернопільщині плодоносить і росте дуже непогано. Більше того, його переробка – перспективний напрямок для плодоовочевого сектора.

«Гарбуз росте у нас нормально. Просто ми ніколи не займалися ним фокусно. Основним у нашому господарстві завжди було яблуко. Але зараз ми розуміємо перспективу його вирощування. Багато наших B2B клієнтів теж дуже зацікавилися продуктами з гарбуза», — пояснює Тетяна Меджитова.

Надалі «Гадз» збирається виробляти не тільки гарбузовий сік або пюре, а й в’ялений гарбуз. У компанії вважають, що овочева лінійка дуже перспективна не тільки як снеки, а навіть як кулінарна підмога для супів, салатів та інших страв.

Джерело: https://east-fruit.com/

error: Content is protected !!