Український виробник: виростити картоплю – тільки половина справи, потрібно ще й зберегти врожай

Значні втрати кількості врожаю або його якості може викликати зберігання овочів і фруктів в неналежних умовах. Як запобігти цьому і наскільки важливим для виробників та постачальників картоплі є наявність технологічно відповідних місць зберігання та холодильного обладнання в коментарі для SEEDS розповів Микола Гордійчук, директор компанії «АГРІКО Україна», яка займається вирощуванням і постачанням насіннєвої картоплі.

«Виростити картоплю – це одна справа, це половина роботи. Дуже багато втрат у фермерів відбувається після збору і зберігання продукції. Раніше картопля зберігалася в льохах або в непристосованих умовах, і значна частина врожаю втрачалася. Зараз ми зберігаємо картоплю по нідерландській технології, з активною вентиляцією. Втрати зменшилися до рівня 1 – 1,5% на місяць. За весь період зберігання – це від 7 до 8% врожаю (залежно від сорту). Якщо порівняти з тими втратами, які мають багато українських фермерів, що зберігають продукцію в непристосованих сховищах, а це може бути 20-30%, то можна стверджувати, що умови зберігання мають істотне значення», – зазначає Микола Гордійчук.

За словами директора компанії «АГРІКО Україна», так зване, технологічне зберігання впливає як на обсяг продукції, так і на якість.

«Якість продукції, безумовно, залежить від того, в яких умовах вона зберігається. Один з наших нідерландських партнерів говорить: сховище – це не лікарня, якщо покладеш туди щось неякісне, воно не стане кращим. Але, щоб зберегти гарну якість, необхідно, безумовно, сховище з хорошою вентиляцією, яка дає достатньо кисню, щоб, в нашому випадку, картопля зберігалася протягом усього сезону. До речі, в своєму сховищі ми зберігаємо продукцію з вересня до кінця травня», – зазначає Микола Гордійчук.

При цьому Микола Гордійчук відзначає, що сховище «АГРІКО Україна» обладнано згідно з технологічними рішеннями, які надала компанія «Ван Дайк Текнікс».

«Ця компанія з’явилася на ринку України не так давно, але ми вже активно працюємо з ними. А з Андрієм Марущаком, який є комерційним директором «Ван Дайк Текнікс», наша компанія співпрацювала більше 10 років – з моменту свого заснування. Андрій нас консультував по технології зберігання картоплі від компанії «АгроВент», коли в 2010 році ми купувати перше голландське обладнання. Для нас як для виробника, важливо, щоб процес з моменту подачі заявки або запиту до вирішення питання тривав недовго. Якщо з деякими постачальниками доводиться чекати 2 – 3 дні, то від «Ван Дайк Текнікс» ми отримуємо відповідь вже протягом години. У компанії непогана служба підтримки, вони доступні практично завжди. «Ван Дайк Текнікс» є надійним партнером і консультантом в питаннях зберігання картоплі, цибулі, моркви та іншої плодоовочевої продукції – для одного з виробників фахівці компанії недавно розробили сучасне сховище для зберігання часнику. Що стосується «АГРІКО Україна», то ми плануємо і надалі співпрацювати з «Ван Дайк Текнікс», – резюмував Микола Гордійчук.

Джерело: https://east-fruit.com/

error: Content is protected !!