Українські селекціонери створили сорт цибулі, що дає високий врожай без зрошення

Селекціонери Крутовської дослідницької станції «Маяк» (Ніжинський район Чернігівської області) створили сорт цибулі «Чайка», який не втрачає товарних якостей до нового врожаю.

Про це пише газета «Чернігівщина».

За словами наукового співробітника селекції цибулі дослідницької станції «Маяк» Любові Фесенко, сорт «Чайка» створений з місцевих зразків, тому пристосований до наших широт і адаптивних факторів і, на відміну від голландських сортів, стійкий до шкідників і хвороб.

«Новий сорт має подовжену яйцеподібну форму, середня вага однієї цибулини – близько 200-250 грамів. Урожайність «Чайки», в порівнянні з іншими сортами, вище, і становить 35-40 т/га без зрошення. Ми хочемо, щоб в нинішніх посушливих умовах, коли не вистачає вологи, наші сорти відповідали вимогам, були адаптовані до умов вирощування і влаштовували фермерів та інших сільгоспвиробників», – сказала селекціонер.

За її словами, зберігається «Чайка» 7-8 місяців, не втрачаючи якість і товарний вигляд.

«По співвідношенню ціни і якості наші сорти не поступаються голландським. А через недостатнє фінансування ми використовуємо мінімум хімікатів, тому можна говорити, що у нас майже органічне землеробство», – зазначила Фесенко.

Джерело: http://agroportal.ua/

error: Content is protected !!