Україна відправляє сертифіковану насіннєву картоплю на крохмаль

Програма державної підтримки картоплярства, якою пишалося профільне міністерство, не працює. Поки постанова не підписана – її по факту немає. Про це написала на своїй сторінці в Facebook виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Оксана Руженкова.

«Станом на червень 2021-го Держпрограму не підписано і в кращому випадку це відбудеться наприкінці липня. А потім ще упродовж серпня буде затверджено порядок надання держфінансування і неохідні форми подань», – зауважила вона.

На думку Оксани Руженкової, таке зволікання унеможливлює отримання фермерами коштів. «Люди тероризують насіннєві компанії, з`ясовуючи як отримати кошти за сертифіковане насіння, що вже давно посаджено, а вирощена з нього продукція торгується на базарах. У Порядку виділення коштів передбачено обстеження насаджень. А що обстежувати, якщо картопля вже викопана?», – запитує виконавчий директор Асоціації.

Крім того, за словами Оксани Руженкової, під Держпрограму сертифіковані насінницькі  господарства виростили і перевірили  достатню кількість насіння. Через відсутність держінформування виробників сертифіковане насіння не продано. «Наразі всі насіннєві компанії вишикувались у чергу і відравляють його…. на кромаль», – зауважила вона і додала, що насадження картоплі цього року було розширено профільними картоплярськими господарствами, щоб не пускати весь насіннєвий матеріал на переробку.

«Те, що виробники не викупили сертифіковану картоплю, – серйозний дзвіночок і доказ недовіри владі. І не бажання рятувати внутрішній ринок, доводячи власні підприємства до банкрутства», – попередила Оксана Руженкова.

Джерело: http://potatoclub.com.ua/

error: Content is protected !!