У Франції розробляють овочеві роботизовані ферми

До Національних днів сільського господарства у Франції 18, 19 та 20 червня 2021 року стартап NeoFarm відкрив свою технологічну ферму площею 10 тис. м² у Сен-Ном-ла-Бреше (департамент Івелін біля Парижу), повідомляє Francetvinfo.

Мета NeoFarm – зменшити навантаження фермерів шляхом проектування технологічних ферм під ключ. Отже, ця теплиця має роботів, які сіють, прополюють та збирають урожай.

«Сьогодні фермери досить старі. Протягом наступних 5 років половина з них вийде на пенсію, і їх не обов’язково замінюватимуть, тому нам потрібно зробити професію дуже привабливою», – пояснює Алексія Рей, співзасновниця стартапу.

Наприклад, робот, що допомагає збирати моркву. Механізм з двома ременями захоплює гичку і витягає коренеплоди до рівня талії. Людині не потрібно нахилятися чи стояти навкарачки, пояснив Мікаель Аргедас, інженер-робототехнік з NeoFarm.

Ферми матимуть площі від 1 до 4 га, виробники вирощуватимуть органічні та місцеві овочі. Без роботизації  така ферма була б занадто дорогою. Робототехнічні інструменти дозволяють отримати високу врожайність на невеликих площах. І все це, поважаючи біорізноманіття. Ще одна перевага: вони працюють на електроенергії, уникають використання хімічних речовин і не ущільнюють грунт, на відміну від сільськогосподарських тракторів. Тому ця технологія допомагає побудувати стійку сільськогосподарську модель і має на меті впоратися із моделлю звичайного сільського господарства.

Встановлення технологічної ферми коштує від 800 тис. до 2 млн євро. У найближчі роки стартап NeoFarm хоче створити десятки ферм у Франції.

Джерело: https://agrotimes.ua/

error: Content is protected !!