Тільки мита картопля – українські торговельні мережі змінять підхід до продажу картоплі

Торгові мережі «Новус», «Мегамаркет» і «Фоззі груп» будуть з часом переходити на продаж тільки митої картоплі в супермаркетах, пише AgroTimes.

Про це під час XI Нідерландсько-українського форуму з професійного картоплярства повідомив Олесь Капітанчук, директор компанії «Толсма Текнік», що поставляє устаткування для сортування і переробки картоплі.

«У розвинених країнах в супермаркетах не продають немиту картоплю. Деякі українські мережі заявили, що вони хочуть з часом перейти на миту картоплю. Рухатися до вищих стандартів. Це мережі «Новус», «Мегамаркет» бренди «Фоззі груп», – сказав він.

На думку Олеся Капітанчука, переходу на торгівлю митою картоплею заважає низька купівельна спроможність українців і неготовність виробників картоплі до серйозних інвестицій в технології вирощування, доробки, зберігання продукції.

В процесі миття виявляється велика кількість нетоварної продукції, яку потрібно якось переробляти. Миття також виявляє багато хвороб картоплі. І щоб цього позбутися – виробникам потрібно більше вкладатися в здорове насіння картоплі, засоби захисту, обладнання для вирощування, доробки та зберігання.

За інформацією компанії «Толсма Текнік», зараз в Україні промисловим миттям картоплі займаються три компанії. Дві з них – у Житомирській області, одна – в Київській. За рік в українських супермаркетах продається 5.5 тис. тонн митої картоплі.

Джерело: https://east-fruit.com/

error: Content is protected !!