Сезон реалізації озимої цибулі в Україні почнеться значно пізніше, ніж рік тому

У поточному році сезон реалізації озимої цибулі в Україні почнеться мінімум на 2 тижні пізніше звичайних строків, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Причина – несприятливі погодні умови в основних регіонах виробництва і, як наслідок, часткова втрата врожаю озимої цибулі.

За інформацією фермерів, головною причиною більш пізнього старту є дощова і затяжна весна, а також достатньо холодна зима. Ще однією причиною, яка вплине як на якість, так і на врожайність озимої цибулі, є час посадки даної культури. Більшість українських виробників, розраховуючи вийти на ринок з продажем озимої цибулі раніше, в минулому році почали сіяти озиму цибулю в 10-х числах серпня, що і призвело до часткового вимерзання даної культури в зимовий період.

За словами самих виробників, перші партії озимої цибулі надійдуть в продаж приблизно днів через 10. Тим часом більшу частину пропозицій на ринку становить цибуля минулорічного врожаю. Ціна на дану продукцію поки залишається стабільною – 4-6 грн./кг (0,15-0,22$/кг). Також, на поточному тижні на українському ринку з’явилась імпортна ріпчаста цибуля нового врожаю виробництва Узбекистан. На сьогоднішній день дана продукція надходить у продаж в середньому по 10 грн./кг (0,36$/кг).

При цьому відзначається, що більш пізній початок сезону реалізації озимої цибулі українських виробників абсолютно не тішить. За їх словами, така ситуація лише посилить конкуренцію як з імпортною продукцією, так і з ріпчастою цибулею нового врожаю місцевого виробництва, і почати сезон продажів за прийнятними цінами їм навряд чи вдасться. Для порівняння, в аналогічний період минулого року ціни на озиму цибулю в Україні були на рівні 5-7 грн./кг (0,18-0,25 $/кг).

Джерело: https://east-fruit.com/

error: Content is protected !!