Подорожчання столових буряків в Україні спричинило постачання імпортної продукції

Цього тижня українські фермери почали активно підвищувати ціни на столові буряки, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Подорожчання цієї продукції та високий попит спричинили постачання імпортних столових буряків. Так, цього тижня на українському ринку з’явилися перші партії столових буряків виробництва Польща.

За даними щоденного моніторингу проєкту, за тиждень ціни на столові буряки зросли в середньому в 1,5 раза, і сьогодні українські фермери готові відвантажувати цей коренеплід по 9-12 грн/кг ($0,34-0,45/кг). Таке стрімке зростання цін учасники ринку пояснюють досить обмеженим пропозицією цієї продукції над ринком. Більшість виробників вважають за краще відмовлятися від продажів столових буряків, сподіваючись на подальше зростання цін у даному сегменті.

На таку ситуацію миттєво відреагували трейдери, які на цьому тижні розпочали постачання в Україну польських буряків. На сьогоднішній день обсяги цієї продукції невеликі, а відпускні ціни на імпортні буряки озвучуються в діапазоні 8-8,50 грн/кг ($0,30-0,32/кг).

Таким чином, наразі столові буряки в українських господарствах коштують у середньому в 3,3 рази дорожче, ніж наприкінці листопада 2020 року. При цьому, якщо українські фермери й надалі утримуватимуться від продажу буряків, більшість ключових гравців ринку не виключають, що імпорт цього коренеплоду з Польщі може різко зрости вже наступного тижня.

Джерело: https://ukragroconsult.com/

error: Content is protected !!