Картопля, що вирощена з насіння

… початок покладено! Роки наполегливої праці, і наразі гібридна картопля вирощена HZPC з ботанічного насіння проходить випробування в різних куточках Нідерландів та деяких країнах світу – повідомляється на facebook сторінці компанії HZPC Україна.

Це дуже дорогий проект, але чому це так важливо?! Економіка проста – для посіву на один гектар потрібно пару сот грамів насіння, а не кілька тон! Питання вартості вкладень в один гектар суттєво знижується. Логістика здешевлюється і спрощується фантастично. Реальним стає використання гетерозису для картоплі. Переважна більшість хвороб картоплі насінням не передається!

Промислове використання #truepotatoseeds це дійсно майбутня революція в картоплярстві. Але чому це не було зроблено раніше?! Картопля має дуже складну генетичну природу. Це рослина тетраплоїд, тобто її геном має чотири набори хромосом. А отже, навіть ті пару сот насінин які можна дістати з однієї ягоди мають абсолютно різну генетику. Якщо їх висіяти, всі рослини та бульби будуть дуже відрізнятися одна від одної.

Тому, щоби отримати максимальну вирівняність рослин, потрібно провести схрещування між двома, максимально генетично “чистими” лініями. І саме це в десятки, якщо не в сотні, разів складніше ніж, скажімо, в кукурудзи.

Але роки наполегливої праці, і компанія HZPC це зробила. Тепер, на черзі виробничі випробування, напрацювання технологій тощо.

А зараз, в межах Potato Days 2021 Live є можливість продегустувати картоплю вирощену з ботанічного насіння.

Джерело: https://www.facebook.com/hzpcua

error: Content is protected !!