Глобальний дефіцит цукру — чи торкнеться він України

Аналітична агенція Green Pool із Австралії попередила про глобальний дефіцит цукру, який буде відчуватись вже у цьому році. Цукровий дефіцит вийде на пік у наступному році. Саме тоді людство відчує нестачу цукру, і ціни на нього злетять.

Три роки поспіль світовий ринок був переповнений цукром. Великий обсяг пропозиції призвів до здешевлення цього продукту, і вже на сезон 2023/2024 років аграрії переглянули свої плани на сівбу цукристих культур.

Відповідно до прогнозів, найбільше скоротиться виробництво цукру в Індії, Пакистані та Євросоюзі. Водночас, кажуть аналітики, обсяги споживання цукру зростатимуть. І звісно цей факт робитиме дефіцит іще відчутнішим.

Порівняно з попереднім сезоном (2022/23), в якому буде вироблено 193,2 млн тонн цукру, в наступному сезоні можна очікувати лише 192,8. А загалом людству для звичного «солодкого життя» не вистачатиме 1,01 млн тонн.

Найбільше знизить виробництво цукру Індія – на 2,3 млн тонн. Але частково цю нестачу має компенсувати Бразилія, яка в наступному сезоні має намір майже на стільки ж збільшити виробництво цукру з тростини.

Втім, в усі ці плани аграріїв може втрутитись погода. Наприклад, у попередні сезони південноамериканські країни недобрали велику частку врожаю тростини через приморозки, що не характерні для цієї кліматичної зони. А Європа торік зазнала на полях великих втрат через безпрецедентну посуху.

Що ж стосується України, то у нас теж очікується скорочення виробництва цукру. Крім скорочення посівних площ через війну, аграріям бракує грошей на міндобрива та засоби захисту рослин.

Джерело: https://propozitsiya.com

error: Content is protected !!