Гичка здорова, урожай має бути гарним — «Західний Буг»

На виробничих полях ПП «Західний Буг» у селі Розворяни, Золочівського району на Львівщині, знаходиться один із підрозділів підприємства. Тут посіяно близько 1200 гектарів цукрового буряка провідних насіннєвих компаній (загалом під солодкі коренеплоди у ПП «Західний Буг» виділено 14 тис. га).

Про стан буряків у червні, а також про те, які поточні завдання та виклики стоять перед буряківниками, розповідає агроном-аналітик компанії Володимир Крупак для журналу «Агро Еліта».

Володимире, раніше Ви відзначали, що цукрові буряки у непоганому стані, проте, були певні зауваження до густоти рослин. А як «почуваються» коренеплоди зараз?

Наразі рослини в хорошому стані. Погода сприяла їх росту та розвитку: загалом температура не перевищувала 32°С в тіні, тому можна сказати, що періоду сильної спеки не було. Зараз (7.07, авт.) відбувається наростання коренеплодів, вони збільшуються в розмірах, накопичують поживні речовини. Густота –  94-98 тис. рослин на гектар: достатня для забезпечення потенціалу врожайності. Середня вага коренів – у межах 150 г. Гичка здорова, зелена, свіжих ознак проявів церкоспорозу немає: ми вчасно провели перший обробіток і зупинили першу хвилю збудника.

Які обробки на полях вже провели?

Саме на цьому полі було зроблено 6 обробок: вносили 4 основних гербіциди, окремо – грамініцид, також фунгіциди, і мікроелементи

Проте, залежно від ситуації, на деяких полях їх було до 9. Це пов’язано з холодними ранніми весняними умовами, тож, щоб не стресувати рослини, ми ділили норми гербіцидів, вносили їх дробно, але частіше.

Гербіциди спрацювали на 100%?

Як я вже казав, це поле було випрацюване, тому особливих проблем тут не очікуємо. Основною загрозою зараз для нас є падаличний буряк, який одразу йде в стрілку і формує насіння, що буде висипатися і давати наступні покоління. В майбутньому це обмежуватиме вирощування буряка на цих полях. Але ми намагаємось попередити загрозу: наймаємо працівників і проводимо ручні прополки, оскільки механічним способом цього зробити неможливо, без пошкодження культурних рослин.

Стосовно інших бур’янів, то загалом все добре: поле чисте, де-не-де щоправда «проскочила» лобода. Але залишкова забур’яненість допускається , на врожайність вона суттєво не впливає. А проводити додатковий обробіток – це витрачати зайві кошти і завдавати рослинам зайвого стресу.

Чи спостерігаєте небезпеку ураження шкідниками та хворобами?

Трохи «надокучала» попелиця, але під час однієї з обробок ми внесли інсектицид системної дії і «побороли» її.

Зараз же на деяких ділянках «наступають» кореневі гнилі. Це пов’язано з тим, що там було перезволоження, переущільнення ґрунту: буряк слабше розвивається та більш піддатливий для збудників кореневих гнилей. Також є поля, що характеризуються підвищеною кислотністю. І ми розуміємо, що на них появі кореневих гнилей дивуватися не варто. А для того, щоб  їх уникнути, ґрунти потрібно розкислювати, вносити дефекат. Звісно, ми над цим працюємо, проте, це багаторічна робота.

Які першочергові завдання стоять перед буряківниками?

Головне зараз – не пропустити хвилю церкоспорозу. Зі збудником цієї хвороби треба працювати вчасно і прискіпливо: при перших проявах встигнути внести фунгіциди. Але не просто фунгіциди, має бути поєднання як системних, так і контактних препаратів. Це ключова наша рекомендація усім, хто вирощує цукровий буряк. Адже я особисто об’їжджаю різні господарства, і там, де цього правила дотримуються, є результат!

Які ще обробки плануєте в найближчий час?

Поки що на цьому полі нічого вагомого не плануємо, лише де-не-де підчищаємо посіви від злакових бур’янів.  Надалі будемо моніторити посіви на предмет появи другої хвилі церкоспорозу. Думаю, проконтролювавши її, матимемо вже чистий буряк до збору і сподіватимемось  як на гарний урожай, так і на гарну цукристість.

А якщо раптом погода почне вибрикувати?

Зараз все гаразд, щоправда на наступний тиждень синоптики обіцяють трошки критичні температури, і на ризикових полях: більш піщаних чи більш карбонатних, там де вологоутримуюча здатність нижча, може скластися дефіцит вологи, яка дуже потрібна для нормального розвитку культури.

Джерело: http://www.ukrsugar.com/

error: Content is protected !!