Фермерам на лінії фронту передадуть насіннєву картоплю з Ірландії

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найвразливіших фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. Про це повідомляє Асоціація Українців в Республіці Ірландія (АУРІ).

Так, Ірландія виділяє €450 000 на підтримку картоплярства в Україні. Розраховано передати щонайменше по 50 кг такої посадкової картоплі на одного фермера.

Як зазначив міністр сільського господарства Ірландії Чарлі МакКоналог, цей обсяг якісного посадкового матеріалу має потенціал для виробництва до 7 тис. т продовольчої картоплі. А це середньорічне споживання картоплі для 45-50 тис. осіб.

«Цей проєкт підтримає зусилля з відновлення сільськогосподарського потенціалу України та допоможе сільським сім’ям відновити виробництво картоплі для власного споживання в домогосподарствах», — додав міністр.

Посадкова картопля вирощувалась спеціально для агроекологічних умов України виробниками в Нідерландах і Франції для ірландської компанії IPM Potato Ltd.

Як зазначається, Україна входила до п’ятірки найбільших виробників картоплі у світі й основна частина її виробництва припадала саме на дрібні фермерські господарства. Але з початком війни структура постачання насіннєвої картоплі в Україні була порушена, а імпорт сертифікованого насіннєвого матеріалу серйозно ускладнений.

Джерело: https://kurkul.com/

error: Content is protected !!