Дівиця з темниці, або Міжнародний день моркви

Сьогодні – Міжнародний день моркви! Це свято відзначається з 2003 року і створене для всіх любителів цього помаранчевого коренеплоду. 4 квітня по всьому світу проводяться різні морквяні вечірки (Carrot Party), кафе пропонують морквяні меню, на дитячих святах гостей пригощають морквяним соком і т.д.

Між іншим, морквина не завжди була помаранчевою. Родом цей коренеплід із Середньої Азії, він спочатку був пурпуровим зовні і жовтим всередині. Моркву почали культивувати в VII столітті н.е., і протягом 1000 років вона зустрічалася в широкому спектрі кольорів: червоного, білого, чорного, жовтого, і навіть фіолетового. А ось перші помаранчеві сорти моркви були вирощені в Голландії в XVI столітті.

Морква багата В-каротином. Вперше сам каротин був виділений з моркви, від неї і отримав свою назву (лат. сarota – морква).

Морква підвищує рівень кальцію в крові і знижує рівень холестерину, тому її обов’язково потрібно їсти тим, хто має погану спадковість по захворюваннях серця і судин.

Всього одна середня морквина в день – і ваш організм отримує дозу вітамінів, необхідну для нормальної роботи серця і судин.

Морква корисна, навіть якщо вона протерта, приготовлена ​​на пару або зварена.

Коренеплід моркви майже на 90% складається з води. У цьому легко переконатися, скориставшись блендером.

Морква – практично аналог зубної щітки. Якщо гризти корінь моркви, він чудово очищає зубну емаль і масажує ясна, запобігаючи розвитку карієсу і пародонтозу.

У Німеччині з підсмаженої моркви виготовляли «солдатську» каву, рецепт якої досі зберігся в деяких селах.

У XVII столітті англійки прикрашали поля своїх капелюшків не тільки квітами і пір’ям, але листям. Часто – листям моркви, яке довго зберігало свіжість, приємно пахло і мало вишуканий вигляд.

Світова столиця моркви – це невелике місто Холтвіль (Каліфорнія, США). Саме там щорічно, в лютому, проходить Фестиваль моркви. Свято починається з обрання «морквяної королеви» і триває цілий тиждень. У його програмі паради платформ, прикрашених морквою, кулінарні змагання кращих кухарів і багато іншого.

Найдовша морква вирощена британським фермером Джо Атертон з Ноттінгемшира. Її довжина 5,84 м.

Найважча морква не така довга, зате має вагу 8,61 кг. Її виростили на Алясці.

 

Джерело: https://latifundist.com/

error: Content is protected !!